پزشکان بدون مرز درمان
خانه / محیط زیست / تخریب محیط زیست برای دستیابی به منافع اقتصادی و اجتماعی زیبنده نیست

تخریب محیط زیست برای دستیابی به منافع اقتصادی و اجتماعی زیبنده نیست


به گزارش ایرنا، سعید متصدی عصر روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیر کل اداره محیط زیست استان مرکزی افزود: پیگیری کاهش آلایندگی هوا از اولویت های اصالی سازمان حفاظت محیط زیست کشور است.
وی بیان کرد: استان مرکزی بحران های زیادی همچون طاعون نشخوارکنندگان کوچک و آنفولوآنزا حاد پرندگان را پشت سر گذاشته و اراکک به واسطه مشکلات زیست محیطی نیازمند نگاهی ویژه است.
متصدی اظهار کرد: در سال های اخیر اختصاص بودجه به کلان شهرها، کنترل آلودگی نیروگاه (پتروشیمی، پالایشگاه) و توسعه حمل و نقل در دستور کار بوده است.
به گزارش ایرنا، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست کشور عنوان کرد: سیاست های سازمان محیط زیست در دولت تدبیر و امید شاهد توفیقاتی بوده و بر این اساس اجازه تخریب این سرمایه ملی از سودجویان گرفته شده است.
متصدی با تاکید بر این امر که سازمان محیط زیست به دنبال تعادل بخشی به فعالیت های خود در همه بخش ها ست، گفت: دست یابی به منفعت اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی نیازمند مسئولیت پذیری همه افراد جامعه است.
وی عنوان کرد: امروز منابع آلودگی در شهرها شناسایی شده که باید برای کاهش ای آلایندگی ها مردم وارد عمل شوند.
به گزارش ایرنا، متصدی گفت: اگر تنها ۱۰ درصد از میزان مصرف انرژی در ایران کاهش یابد، ۵۰ میلیون متر مکعب که برابر با کسری گاز نیروگاه های کشوراست، جبران می شود .
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این آیین افزود: محیط زیست یکی از شاخص های ملی و استانی محسوب می شود و بر اساس نظر سنجی دولت و محیط زیست، این مهم پس از اشتغال دومین مطالبه مردم استان مرکزی است.
به گزارش ایرنا، عزیز فیلی بیان کرد: استان مرکزی به دلیل مسائل خاص زیست محیطی (وجود تالاب میقان) و واحدهای صنعتی بزرگ چالش هایی دارد که این امر دغدغه استان و کشور نیز است.
وی اظهار کرد: ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور ایجاد گونه های زیستی مناسب در تالاب میقان پیش بینی شده که امید است به زودی به منظور احیای این تالاب، تخصیص داده شود.
فیلی عنوان کرد: در بحث تامین حق آبه تالاب نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شده که در راستای زنده نگه داشتن تالاب بیشترین سهم به این مهم اختصاص می یابد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی عنوان کرد: حوزه آب ریز تالاب ۵۰۰ هزار هکتار بوده که باید حفظ شود و در این راستا نیز احداث تاسیسات آبی مانند سدهای خاکی در مسیر تالاب در دستور کار نیست.
به گزارش ایرنا، فیلی بیان کرد: آلودگی هوا دغدغه امروز اراک، ساوه، دلیجان و شازند بوده اما به دلیل تراکم بالای صنایع و جغرافیای شهر اراک تمرکز بیشتری بر این شهر داشته است.
مدیر کل اداره محیط زیست استان مرکزی نیز در آیین افزود: جغرافیای استان مرکزی و مسائل زیست محیطی استان مورد بررسی قرار گرفته و در مسیر رفع موانع و چالش ها با تکیه بر سیاست های گذشته تلاش می شود.
سعید محمودی افزود: سازمان های مردم نهاد بازوی توانمند دولت در پیگیری مطالبات بخش زیست محیطی هستند با بهره گیری از ظرفیت های آنان می توان آینده روشنی برای کشور ترسیم کرد.
در این آیین از زحمات حسینعلی ابراهیمی کارنامی تقدیر و سعید محمودی به عنوان مدیر کل محیط زیست استان مرکزی معرفی شد.
۶۹۹۲/۳۰۷۵/ خبرنگار: آذر اسفندیاری**** انتشار دهنده : حسین مهدی زاده اصفهانی

انتهای پیام /*


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رهاسازی 6 قطعه پرنده تیمار شده در طبیعت گلستان

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان های ترکمن و گمیشان به خبرنگار ایرنا گفت: این …