پزشکان بدون مرز درمان
سرخط خبرها
خانه / خانه و خانواده / وزیر تعاون برتداوم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری درسال ۹۷ تاکید کرد

وزیر تعاون برتداوم افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری درسال ۹۷ تاکید کرد

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان به نقل از صندوق بازنشستگی کشوری،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: افزایش حداقل حقوق و اجرای طرح پلکانی یکی از سیاست‌های موفق دولت در سال‌های اخیر بوده و در سال ۹۷ نیز ادامه خواهد داشت.

علی ربیعی در مراسم قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان کشوری با اشاره به تخصیص دوهزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار ویژه برای افزایش پلکانی حقوق بازنشستگان کشوری در دو سال اخیر، اظهار داشت: با توجه به برگزاری جلسات بودجه‌ای دولت، امیدواریم برای سال آینده اعتبار بیشتری برای این بخش از دولت دریافت کنیم.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور تاکید دارد که این برنامه ادامه پیدا کند و هم اکنون با یک هزار میلیارد تومان بودجه مازاد برای افزایش حقوق بازنشستگان موافقت شده و ممکن است تا پایان بودجه بندی این مبلغ بیشتر شود.

وی افزود: زمانی که وزارت رفاه را تحویل گرفتم حداقل حقوق بازنشستگان کشوری ۴۸۰ هزار تومان بود، ولی درسال جاری به یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان رسیده است؛ هرچند این میزان چندان مطلوب نیست.

وی با بیان این که برای صندوق فولاد نیز قرار است دوهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یابد تا این صندوق پایدارتر شود، گفت: تلاش می‌کنیم بازنشستگان این صندوق دیگر دغدغه حقوق نداشته باشند.

ربیعی با اشاره به پرداخت وام ضروری به ۳۰۰ هزار بازنشسته کشوری بیان داشت: گردشگری سالمندی به طور جدی در حال پیگیری است؛ به ویژه آنکه هواپیمایی آسمان و شرکت قطار‌های مسافربری رجا متعلق به زیرمجموعه‌های وزارت کار است و هتل‌هایی نیز در زیرمجموعه وزارت خانه است که می‌توان در این بخش از آن استفاده کرد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه‌اندازی صندوق‌های فروش سهام در سازمان تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و گفت: اخیرا در هیات امنای تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری مصوب شده تا صندوق‌هایی ایجاد شود که سهام‌های خوب در آن قرار گرفته و بازنشستگان داوطلب بتوانند سهام‌های سودآور به ویژه در حوزه نفت و پتروشیمی را که ضمانت شده است، دریافت کنند. در حال نهادسازی هستیم تا سهام‌های خوبی که وجود دارد را به بازنشستگان واگذار کنیم.

انتهای پیام/


Source link

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

پرداخت بیش از ٦٩ هزار میلیارد ریال مستمری به بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، براساس اعلام دفتر آمار و محاسبات اقتصادی اجتماعی این …